Την Παρασκευή 24 Μαρτίου 2023 πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας ο εορτασμός της επετείου της 25ης Μαρτίου 1821 από τους μαθητές και τις μαθήτριες της Δ’ τάξης με την επιμέλεια των εκπαιδευτικών της τάξης κ. Βασιλικής Μπαμπαλή, κ. Βασιλικής Μουχτούρη, της εκπαιδευτικού της Θεατρολογίας κ. Ιωάννας Σταματίου, της εκπαιδευτικού της πληροφορικής κ. Παρασκευής Διονυσιώτη, της εκπαιδευτικού των εικαστικών κ. Παναγιώτας Τσιριγώτη και της εκπαιδευτικού μουσικής κ. Χριστίνας Σούλη.

Τα παιδιά έδωσαν τον καλύτερο εαυτό τους στο θεατρικό έργο: “Το χρονικό μιας σημαίας”,ξετυλίγοντας το κουβάρι της ιστορίας με αναφορές σε σημαντικά γεγονότα της Επανάστασης και μας συγκίνησαν όλους! Εξαιρετική ήταν και η χορωδία της Γ’ τάξης που συνόδευσε τη γιορτή!

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά!!!