Αρχείο για "3 Ιουνίου 2014"

Σχολικοί αγώνες ποδοσφαίρου

Στις 29 Μαΐου το σχολείο μας έλαβε μέρος στους σχολικούς αγώνες ποδοσφαίρου με δύο ομάδες. Διαιτητής στον αγώνα ήταν ο καθηγητής Φυσικής Αγωγής του σχολείου μας κ. Μπεϊνάς Απόστολος . Οι ομάδες μας δήλωσαν και σ’ αυτή τη διοργάνωση παρούσες  και  έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό.  Πάντα νίκες!   Μα πάνω απ΄όλα πάντα αγωνιστές …

πάρκο 199πάρκο 200πάρκο 201πάρκο 204πάρκο 206

Και ας αρχίσουν οι χοροί…..

πάρκο 209Στη φιλόξενη αυλή του 5ου Δημοτικού Σχολείου Θήβας έγινε η 2η χορευτική συνάντηση των Δημοτικών Σχολείων της πόλης μας και των σχολείων της περιφέρειας. Το σχολείο μας έλαβε μέρος με 3 παραδοσιακούς χορούς: ποδαράκι, τσακώνικος και  παλαμάκια.

Όλες οι ομάδες ήταν καταπληκτικές. Καμαρώσαμε όλα τα παιδιά και τους εκπαιδευτικούς που τα προετοίμασαν.

Συγχαρητήρια στους εκπαιδευτικούς Φυσικής Αγωγής του σχολείου μας κ. Μπεϊνά Απόστολο,  κ. Κοκοντίνη Βενετία και στους διοργανωτές της όμορφης εκδήλωσης.

Ευχόμαστε λοιπόν , να μας έχει ο Θεός γερούς και πάπάρκο 215ντα τέτοια ανταμώματα!!!

πάρκο 179πάρκο 182πάρκο 184πάρκο 186πάρκο 190πάρκο 192πάρκο 194πάρκο 195