Λήξη έτους με χαμόγελα και συγκίνηση

Αφήσαμε πίσω το διδακτικό έτος 2011-12 με μια εκδήλωση όπου συμμετείχε το σύνολο των μαθητών του σχολείου και την παρακολούθησε το σύνολο των γονέων και πολλές γιαγιάδες και παππούδες.

Τα παιδιά απήγγειλαν, τραγούδησαν, χόρεψαν, έπαιξαν με κέφι και μας συγκίνησαν την ώρα που αποχαιρέτισαν την Στ΄τάξη κι εκείνη το σχολείο κι ευχαρίστησαν τους εκπαιδευτικούς προσφέροντάς τους ένα τριαντάφυλλο! Στιγμές ανεπανάληπτες που λες και σβήνουν μονομιάς όλη την κούραση, την αγωνία και το άγχος της δουλειάς που, όσο και να φιλοσοφήσει κανείς, δύσκολα θ΄απαντήσει στο ερώτημα: επάγγελμα ή λειτούργημα;

Μια χρονιά που, παρά τις δυσκολίες, ήταν πλούσια σε εμπειρίες, μεστή σε περιεχόμενο, πλήρης σε  ερεθίσματα, σε εικόνες, σε ακούσματα, σε συναισθήματα!

Ευχόμαστε στους μαθητές της Στ΄τάξης κι αυριανούς γυμνασιόπαιδες Καλή Πρόοδο και σ΄ όλους Καλό Καλοκαίρι!

Φωτογραφικό υλικό τις επόμενες ημέρες.

Το blog μας θα είναι εδώ συνέχεια για να δώσει εικόνες κι από άλλες δραστηριότητες της χρονιάς που δε στάθηκε δυνατό να αναρτηθούν στην ώρα τους.

Μένουμε μαζί! Μένουμε στο 2ο!