Ημέρα: 11 Σεπτεμβρίου 2019

ΕΚΠΡΟΘΕΣΜΕΣ ΕΓΓΡΑΦΕΣΕΚΠΡΟΘΕΣΜΕΣ ΕΓΓΡΑΦΕΣ

Η ηλεκτρονική πλατφόρμα e-eggrafes θα είναι σε λειτουργία από την Πέμπτη 12 Σεπτεμβρίου 2019 και ώρα 09.00 π.μ. έως το Σάββατο 21 Σεπτεμβρίου 2019 και ώρα 23.59 προκειμένου να υποβληθούν εκπρόθεσμες ηλεκτρονικές αιτήσεις εγγραφής και ανανέωσης εγγραφής για ΓΕ.Λ. και Ε.ΠΑΛ. από τους γονείς-κηδεμόνες των ανήλικων μαθητών/τριών ή τους/τις ίδιους/ίδιες εφόσον είναι ενήλικοι/ες.

ΜΑΘΗΤΕΙΑΜΑΘΗΤΕΙΑ

ΕΠΕΙΓΟΝ!!! Όσοι απόφοιτοι ενδιαφέρονται για την μαθητεία θα πρέπει αύριο (Πέμπτη 12/9) και μέχρι τις 12:00 το μεσημέρι να τηλεφωνήσουν στο σχολείο και να δηλώσουν το όνομά τους και ποια ειδικότητα ενδιαφέρονται να παρακολουθήσουν. Σύντομα θα ανακοινωθεί και η ημερομηνία κατάθεσης αιτήσεων.

ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗ ΜΑΘΗΤΩΝΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗ ΜΑΘΗΤΩΝ

Τα δρομολόγια για την δωρεάν μεταφορά των μαθητών που χρησιμοποιούν τα τουριστικά λεωφορεία, για την μετακίνηση τους στο σχολείο θα ξεκινήσουν κανονικά από αύριο (Πέμπτη 12/9). Οι μαθητές που χρησιμοποιούν το ΚΤΕΛ για την μεταφορά τους στο σχολείο θα πρέπει να πάρουν το αντίστοιχο δρομολόγιο της γραμμής, καταβάλλοντας το αντίτιμο, έως την έκδοση των ειδικών […]