Γ’ τάξη

Σχολικό Έτος 2022-2023

Πρωτομαγιάτικα στεφάνια

Οι μαθητές και οι μαθήτριες των Γ’ και Δ’ τάξεων του σχολείου μας σχεδίασαν στο μάθημα της Πληροφορικής πρωτομαγιάτικα στεφάνια με τη βοήθεια λογισμικού.

Για να τα δείτε, κάντε κλικ στον παρακάτω σύνδεσμο:

Βιβλία σε ρόδες

Τα Βιβλία σε ρόδες έφθασαν και στην τάξη μας…

Το ηλιακό λεωφορείο

Με αφορμή το μάθημα της Γλώσσας, Το ηλιακό λεωφορείο, η τάξη μας αποφάσισε να στείλει το δικό της  φανταστικό λεωφορείο στην Λιλιπούπολη!

Καλό ταξίδι!!!

Εκπαιδευτική δράση

Οι μαθητές και οι μαθήτριες των Α’, Β’ και Γ’ τάξεων την Τρίτη 14 Μαρτίου 2023 συμμετείχαν στην εκπαιδευτική δράση «Ανακύκλωση: Ανακαλύπτοντας το χαμένο θησαυρό» με την υπεύθυνη της ΔΙΑΔΥΜΑ στο σχολείο μας.

Εκπαιδευτική επίσκεψη στο ΚΕΠΕΑ Βελβεντού

Οι μαθητές και οι μαθήτριες των Α’, Β’ και Γ’ τάξεων την Δευτέρα 17 Οκτωβρίου 2022 επισκέφτηκαν το Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Βελβεντού και συμμετείχαν στο εκπαιδευτικό πρόγραμμα “Με το Σιταράκη στου μύλου το δρομάκι”.

Εκπαιδευτική δράση

Οι μαθητές και οι μαθήτριες των Α’, Β’ και Γ’ τάξεων την Παρασκευή 14 Οκτωβρίου 2022 συμμετείχαν στην εκπαιδευτική δράση “Μαθαίνω για το φυτό κρόκος Κοζάνης και παίζω με τα ρομπότ Beebot” με την κ. Τσίρου Αντιγόνη, υπεύθυνη του Πόλου Εκπαιδευτικής Καινοτομίας Κοζάνης, σε συνεργασία με τον Αναγκαστικό Συνεταιρισμό Κροκοπαραγωγών Κοζάνης.