Συμμετοχή του Νηπιαγωγείου στη δράση ‘Live without Bullying”
Στα πλαίσια δράσεων διάχυσης καλών πρακτικών της σχολικής μονάδα, έχει αποσταλεί υλικό για τη συμμετοχή μας στο πρόγραμμα με τίτλο «Παρατηρητήριο Πρόληψης και Διαχείρισης Κρίσεων» και με αφορμή την 6η Μαρτίου-Πανελλήνια Σχολική Ημέρα κατά της Βίας στο σχολείο.
Το υλικό των σχολείων θα παρουσιαστεί σε διαδικτυακή εκδήλωση που προγραμματίζεται, σε συνεργασία με το Κέντρο Κοινωνικής Δράσης και Καινοτομίας (ΚΜΟΠ) στο πλαίσιο της δράσης «Live Without Bullying», για την Παρασκευή 4 Μαρτίου 2022 και θα αναρτηθεί στην ιστοσελίδα του Παρατηρητηρίου.
Οι εκπαιδευτικές δράσεις για το συγκεκριμένο θέμα έγιναν σε συνδυασμό με τα εργαστήρια Δεξιοτήτων για τα Δικαιώματα του παιδιού.
Παρακολουθείστε της εκδήλωση
Τα όρια του Νηπιαγωγείου μας
Για τις εγγραφές θα γίνονται δεκτές οι αιτήσεις που ανήκουν στα όρια των οδών της περιφέρειας του 18ου Νηπιαγωγείου όπως έχουν επικαιροποιηθεί από τη Δ/νση ΠΕ Ανατολικής Θεσσαλονίκης.
Κύκλος διαδικτυακών δράσεων από Κέντρο Πρόληψης “ΕΛΠΙΔΑ”
Το κέντρο Πρόληψης ΕΛΠΙΔΑ στα πλαίσια των δράσεων για στήριξη της οικογένειας οργανώνει κύκλο διαδικτυακών δράσεων- συναντήσεων με θέμα
“Θυμωμένα Παιδιά…Αμήχανοι Γονείς”
Για περισσότερες πληροφορίες στο Δελτίο τύπου
Πρόσφατα σχόλια