Συμμετοχή των μαθητών των Ε΄και ΣΤ’ τάξεων στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Φυσικών “Αριστοτέλης”

Οι μαθητές των Ε΄και ΣΤ΄ τάξεων του σχολείου μας συμμετείχαν την Πέμπτη 17-3-2016 στην α΄φάση του πανελλήνιου διαγωνισμού φυσικών “Αριστοτέλης”. Οι δύο πρωτεύσαντες  κάθε τμήματος θα συμμετέχουν στη β΄φάση του διαγωνισμού το Σάββατο 16 Απριλίου (10.00-11.30) σε εξεταστικά κέντρα που θα ορισθούν. Καλή επιτυχία στους μαθητές μας!

20ος Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός μέσω Internet «ΛΥΣΙΑΣ

Σας ενημερώνουμε ότι τα Εκπαιδευτήρια Δούκα διοργανώνουν τον 20ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό μέσω Internet «ΛΥΣΙΑΣ», ο οποίος απευθύνεται σε μαθητές και μαθήτριες της Πρωτοβάθμιας και της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης (από Δ΄ Δημοτικού μέχρι και Γ΄ Γενικού Λυκείου). Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τη διαδικασία εγγραφής – συμμετοχής, το χρόνο και τους κανόνες διεξαγωγής, καθώς και τα βραβεία-δώρα οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να επισκέπτονται τον δικτυακό τόπο: http://www.lysiasedu.org/ ή να απευθύνονται στο τηλέφωνο 210-6186000 (κα Μαρία Αλβέρτη, εσ. 0523)