12ο Δημοτικό Σχολείο Κορυδαλλού

Αρχεία για 20 Μαρτίου 2020

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ-ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ ΜΑΣ

Σ΄αυτούς τους δύσκολους, για όλους μας, καιρούς οι εκπαιδευτικοί του 12ου Δημ.Σχ. Κορυδαλλού προσπαθούν με όλα τα τα μέσα που έχουν στη διάθεσή τους να σταθούν δίπλα στους μαθητές  και στις οικογένειές τους πραγματοποιώντας εξ΄αποστάσεως επικοινωνία (σε πολύ σύντομο χρονικό διάστημα μετά το κλείσιμο των σχολείων)  με διάφορους τρόπους. Βέβαια, είμαστε ακόμα στη αρχή.

Σ΄αυτό το δύσκολο έργο θα θέλαμε να γνωρίζετε δύο πράγματα: το ένα είναι ότι τυχόν προβλήματα, καθυστερήσεις ή δυσχέρειες δεν οφείλονται σε εμάς αλλά στα μέσα και στις μεθόδους τα οποία, αυτή την εποχή, υπολειτουργούν.  Στην πορεία θα γίνονται αλλαγές , ή τροποποιήσεις οι οποίες φυσικά και δεν καθορίζονται από το προσωπικό του σχολείου.

Το δεύτερο είναι ότι η προσπάθεια που γίνεται είναι αποτέλεσμα μόνο της θέλησής και της διάθεσής  μας να βρισκόμαστε κοντά στους μαθητές μας  σε μια εποχή που ο κοινωνικός ιστός δέχεται τεράστια επίθεση.

Σας ευχαριστούμε για την μέχρι σήμερα συνεργασία. Ευελπιστούμε στην αλληλεγγύη και στη θετική σας ανταπόκριση.

Ευχόμαστε υγεία και δύναμη σε όλους μας

Η Διεύθυνση του σχολείου