Άρθρα: 17 Μαρτίου, 2016

Το Σάββατο 5 Μαρτίου 2016 ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του Σχολείου ,πραγματοποίησε τον αποκριάτικο χορό του στο ξενοδοχείο “Δελφίνι”.Μαθητές και γονείς διασκέδασαν.Κατά τη διάρκεια του χορού πραγματοποιήθηκε λαχειοφόρος με πλούσια δώρα, τα οποία ήταν προσφορά τοπικών επιχειρήσεων, τις οποίες  ευχαριστούμε για την προσφορά τους. Πατήστε εδώ για να δείτε τους χορηγούς της Λαχειοφόρου.

DSCN2994a

Την Παρασκευή 11-3-2016 οι μαθητές έπαιξαν το παιχνίδι του κρυμμένου θησαυρού με την καθοδήγηση της εκπαιδευτικού της θεατρικής αγωγής κ. Τέτης Ζέρβα.Στη συνέχεια οι μαθητές παρουσίασαν  χορευτικές και μουσικές τους δημιουργίες.

DSCN2968a

Την Πέμπτη 3 Μαρτίου οι μαθητές γιόρτασαν το έθιμο της  Τσικνοπέμπτης.Οι γονείς,εκπρόσωποι του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων έψησαν σουβλάκια και πρόσφεραν στους μαθητές .Στη συνέχεια οι μαθητές με την καθοδήγηση των εκπαιδευτικών του Σχολείου αναβίωσαν παραδοσιακά έθιμα της ημέρας και χόρεψαν σε ρυθμούς της Αποκριάς.

Μαρ 16
DSCN2951a

Την Πέμπτη 3 Μαρτίου 2016 όλοι οι μαθητές του Σχολείου παρακολούθησαν μια υπέροχη παράσταση θεάτρου σκιών με θέμα το καρναβάλι.Οι μαθητές διασκέδασαν και καταχειροκρότησαν τους καραγκιοζοπαίχτες.