Άρθρα: 13 Μαΐου, 2015

DSCN1899

Την Τετάρτη 13 Μαΐου 2015 οι μαθητές των Γ΄και Δ΄Τάξεων επισκέφθηκαν το μοναστήρι της Παναγίας της Γηροκομίτισσας στο πλαίσιο του πολιτιστικού προγράμματος που πραγματοποιείται κατά τη φετινή σχ.χρονιά με θέμα: “Γέφυρες ουρανού και γης”.

DSCN1769

Τη Δευτέρα 11 Μαΐου 2015 πραγματοποιήθηκε η γιορτή της μητέρας από τους μαθητές της Β Τάξης και με υπεύθυνες εκπαιδευτικούς τη δασκάλα της  Β΄Τάξης κ. Βγενοπούλου Παναγιώτα και τη μουσικό κ. Γαλανού Αικατερίνη. Η γιορτή αφιερώθηκε σε όλες  τις μητέρες ,  σαν ένδειξη τιμής και ευγνωμοσύνης σε κείνες που μόχθησαν και μοχθούν καθημερινά  για τα […]

DSCN1766

Τη Δευτέρα 11 Μαΐου 2015 η χορευτική ομάδα του Σχολείου μας άνοιξε την εκδήλωση  που πραγματοποιήθηκε με πρωτοβουλία του Γραφείου Φυσικής Αγωγής με τίτλο “Ελάτε να χορέψουμε όλοι μαζί”στην ΕΑΠ, με ποντιακούς χορούς.Αξίζουν πολλά συγχαρητήρια στους μαθητές καθώς και στη Γυμνάστρια του Σχολείου κ. Κων/να Πολυδώρου.