Γιορτή Καλωσορίσματος για την Α’ Τάξη

Γιορτή της Α’ Τάξης του 11ου Δημοτικού Σχολείου Λάρισας

Την Παρασκευή 4 Οκτωβρίου 2019 πραγματοποιήθηκε γιορτή καλωσορίσματος για την Α’ τάξη του σχολείου μας. Οι μαθητές των τμημάτων Α1, Α2 και Α3 συμμετείχαν στην πολύ όμορφη γιορτή που διοργάνωσαν οι εκπαιδευτικοί των τμημάτων Α1,Α2 και Α3  κ. Μπλιού Βασιλεία, κ. Κατερίνα Λαδέρη-Λανάρη και την κ. Βασιλική Γιολδάση.

Τα παιδιά άκουσαν την ομιλία του Διευθυντή κ. Βλάνδου Σταμούλη, έπαιξαν, συζήτησαν, παρακολούθησαν εκπαιδευτικά βίντεο και συμμετείχαν σε δραστηριότητες που πραγματοποίησε η κοινωνική λειτουργός του σχολείου μας κ. Αναστασία Μυλωνά. Στο τέλος μία έκπληξη περίμενε τα παιδιά. Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων έκανε απίθανα δώρα στα παιδιά. Η κ. Μαρία Αλεξανδρή, η κ. Κατερίνα Φαρμάκη και η κ. Βούλα Κουρκούμπα δώρισαν στους μικρούς μαθητές δωράκια και γλυκίσματα. Καλωσήρθατε στο σχολείο λοιπόν και σας ευχόμαστε όλοι καλή σχολική χρονιά με υγεία και ευτυχία.