Εκπαιδευτική εκδρομή-ξενάγηση στο Αρχαίο Θέατρο και το Φρούριο

Εκπαιδευτική εκδρομή-ξενάγηση στο Αρχαίο Θέατρο και στους αρχαιολογικούς χώρους του Φρουρίου Λάρισας

Στο πλαίσιο των εκπαιδευτικώ δράσεων πραγματοποιήθηκε ξενάγηση στο Αρχαίο Θέατρο και στους Αρχαιολογικούς χώρους του Φρουρίου στην Λάρισα την Τρίτη 26 Μαρτίου 2019. Οι μαθητές ξεναγήθηκαν στους χώρους και είδαν από κοντά σημαντικά μνημεία της πόλης ενώ ταυτόχρονα ενημερώθηκαν από τους εκπαιδευτικούς των τάξεων. Τα τμήματα του 11ου Δημοτικού σχολείου Λάρισας ήταν τα Γ3, Δ1, Δ2, Δ3 και ΣΤ3. Οι υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί, κ. Κωνσταντίνος Αλβίζος, κ. Μπασδέκης Γεώργιοςκ. Αντώνιος Παζάρας, κ. Γαρυφαλλιά Σελλοπούλου, κ. Γραμματή Καΐπη και κ. Τσουμάνη Αθανασία συνόδεψαν τους μαθητές και τους ενημέρωσαν για το Αρχαίο Θέατρο, το Μπεζεστένι και την ιστορία του τόπου μας και των μνημείων που επισκέφθηκαν.