Το ΠΡΟΦΙΛ μας…

10ο  Νηπιαγωγείο Ελευθερίου – Κορδελιού

Το νηπιαγωγείο μας βρίσκεται στην οδό 25ης Μαρτίου 2, στον υπόγειο χώρο  του 2ου Γυμνασίου και 2ου Λυκείου Κορδελιού, στο σημείο που γίνεται η λαϊκή του Σαββάτου.

Στο Σχολικό μας Συγκρότημα  συστεγαζόμαστε  με  το 3ο και 12ο Νηπιαγωγείο Κορδελιού.

Όλοι μαζί συνεργαζόμαστε και αλληλεπιδρούμε με χαρά,  που καμιά φορά ξεχνάμε πως είμαστε 3 ξεχωριστές σχολικές μονάδες και λειτουργούμε σαν μία.

Αυτό αυξάνει την κοινωνικότητά μας, την υπευθυνότητά μας, την αυτενέργειά μας και οξύνει την φαντασία και την δημιουργικότητά μας.

Την φετινή σχολική χρονιά (2021-2022 )  λειτουργούν 3 τμήματα, 3 Πρωινά και 2 Ολοήμερα.

Οι Εκπαιδευτικοί του Νηπιαγωγείου μας είναι:

• Στο 1ο τμήμα η κυρία  Σύλβια Γραμματικοπούλου και η  κυρία Τριάδα (Λίτσα)  Κατσαούνου
  • Στο 2ο τμήμα η κυρία Αναστασία  Μαραζοπούλου και η κυρία Θωμαή Καραγεώργου , Διευθύντρια του σχολείου μας
  • Στο 3ο τμήμα  η κυρία  Μακρίνα Σαββίδου

Φέτος έχουμε και την κα Μαρία Ντόκλη, που θα κάνει Αγγλικά στα παιδάκια μας!

Το Τηλέφωνο του Σχολείου μας είναι:

Η ηλεκτρονική μας διεύθυνση (e-mail)  είναι:

mail@10nip-elefth.thess.sch.gr

ΕΔΩ μας Βρίσκετε!