ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΤΗΣ ΑΝΑΣΤΟΛΗΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΤΩΝ ΣΧΟΛΙΚΩΝ ΜΟΝΑΔΩΝ

Αγαπητοί μας Γονείς…. Παιδιά μας Αγαπημένα!

Οι Απόκριες, οι μέρες της χαράς και του κεφιού, μας βρίσκουν όλους κλεισμένους  στο σπίτι.

Ας  δανειστούμε από το χαμόγελο των παιδιών μας, τη λάμψη της χαράς και ας προσπαθήσουμε να κρατήσουμε τις ψυχικές μας δυνάμεις  δημιουργικά υψηλές! Θα περάσει κι αυτό!

Μετά την ανακοίνωση των νέων μέτρων για την αντιμετώπιση των συνεπειών του
κινδύνου διασποράς του κορωνοϊού COVID-19, οι σχολικές μονάδες Πρωτοβάθμιας και
Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης από την Τρίτη 16-03-2021  μέχρι  και 28-3-2021  θα παραμείνουν ΚΛΕΙΣΤΕΣ. Το πρόγραμμα της   τηλεκπαίδευσης  συνεχίζεται κανονικά, όπως το προγραμματίσαμε και γνωρίζετε.

Μέχρι να ξανανοίξουν τα σχολεία μας και να βρεθούμε όλοι μαζί στη ζώσα επαφή μας, να έχουμε όλοι μας υπομονή ,κουράγιο και δύναμη, ελπίδα και αισιοδοξία για καλύτερες μέρες!

Ας έχουμε υπόψιν για οποιαδήποτε στήριξη και ενημέρωση την παρακάτω τηλεφωνική γραμμή: (πατήστε στον σύνδεσμο για περισσότερη ενημέρωση):

Ενημέρωση Σχολείων και Γονέων-Γραμμή 10306

Είμαστε στη διάθεσή σας για ότι χρειαστεί!

Να περάσετε όσο μπορείτε όμορφες και χαρούμενες αποκριάτικες μέρες!

Σας ευχόμαστε από καρδιάς “Καλή Καθαρά Δευτέρα” και “Καλή Σαρακοστή” !!!

Οι Νηπιαγωγοί των παιδιών σας