Μένουμε Σπίτι … Δημιουργικά!

Αγαπημένοι μας Γονείς…. Παιδιά Αγαπημένα!!!

Η παραμονή στο σπίτι αποτελεί την πιο ασφαλή προσέγγιση προστασίας του εαυτού μας από τον νέο κορωνοϊό, COVID-19. Θα χρειαστεί να μείνουμε στο σπίτι αρκετές μέρες και όποιες εξόδους αποφασίσουμε να κάνουμε, θα χρειαστεί να τις περιορίσουμε στο ελάχιστο.

Κατά τη διάρκεια της παραμονής μας στο σπίτι, ας κάνουμε τις μέρες δημιουργικές, δημιουργώντας ένα πρόγραμμα σχολικού προτύπου, ώστε τα παιδιά να μένουν απασχολημένα και δημιουργικά ενεργά!

Στη συγκεκριμένη Σελίδα του Blog μας : «Μένουμε Σπίτι…Δημιουργικά» θα δημοσιεύουμε φωτογραφίες και κείμενα σχετικά με τις γενικές δραστηριότητες των παιδιών, στο σπίτι.

Τις φωτογραφίες με τα θέματα ή τις εργασίες που ζητούμε κάθε φορά με τα άρθρα μας, θα δημοσιεύονται σε ανάλογα άρθρα! Όπως π.χ. «Εξ Αποστάσεως Επαφή»

Ευχόμαστε και πάλι ‘Καλή Δύναμη, Αισοδοξία και πολύ Κουράγιο» !

Θα περάσει κι…αυτό!!!

Οι Νηπιαγωγοί του 10ου Νηπ/γείου Κορδελιού

CC BY-NC-ND 4.0 Αυτή η εργασία έχει άδεια χρήσης Creative Commons Αναφορά Δημιουργού – Μη Εμπορική Χρήση – Όχι Παράγωγα Έργα 4.0.