Δημιουργούμε … Στο Σπίτι!!!

Τα παιδιά μας Μένουν Σπίτι και μετατρέπουν τις ώρες τους σε Δημιουργία!

Ο Θεοχάρης, πότε παίζει με τα παζλ του, πότε κάνει τον Μάγειρα! Σωστός MasterChef !!!

Η Κωνσταντίνα, σωστή Ζωγράφος, μας στέλνει τη ζωγραφιά της με τον Λευκό Πύργο και την Αγάπη της!!!

Σε ευχαριστούμε Κωνσταντίνα μας!!! Την Αγάπη κι από τις κυρίες σου!!!

Ο Γιώργος Κ. , σωστός Ζαχαροπλάστης, εκτελεί την συνταγή και βοηθάει τη μαμά του ,μαζί με την αδερφούλα του, να φτιάξει τα γλυκά της!!!

Μμμμμ….Φαίνονται πολύ νόστιμα!!! Μακάρι να είχαμε ένα γλυκάκι τώρα!!!

Η Κατερίνα, σαν Καλλιτέχνης που είναι,ζωγραφίζει τα αβγά για το Πάσχα! Τι όμορφα που είναι!!! Χάρηκε που είδε τον φίλο της Θανάση και τα υπόλοιπα παιδιά, στο blog μας, και μας εύχεται: “Καλό Πάσχα”!!! Καλό Πάσχα Κατερινάκι μας!!!!

Ευχαριστούμε παιδιά μας, για τις όμορφες δημιουργίες σας!!!

Περιμένουμε και από όλα τα παιδιά ανάλογες δραστηριότητες!!!

Μας λείπετε πολύ….Φιλάκια πολλά !!!

Μένουμε Σπίτι … Δημιουργικά!

ΚΟΥΚΟΥΒΑΓΙΑ-ΣΠΙΤΙ

Αγαπημένοι μας Γονείς…. Παιδιά Αγαπημένα!!!

Η παραμονή στο σπίτι αποτελεί την πιο ασφαλή προσέγγιση προστασίας του εαυτού μας από τον νέο κορωνοϊό, COVID-19. Θα χρειαστεί να μείνουμε στο σπίτι αρκετές μέρες και όποιες εξόδους αποφασίσουμε να κάνουμε, θα χρειαστεί να τις περιορίσουμε στο ελάχιστο.

Κατά τη διάρκεια της παραμονής μας στο σπίτι, ας κάνουμε τις μέρες δημιουργικές, δημιουργώντας ένα πρόγραμμα σχολικού προτύπου, ώστε τα παιδιά να μένουν απασχολημένα και δημιουργικά ενεργά!

Στη συγκεκριμένη Σελίδα του Blog μας : “Μένουμε Σπίτι…Δημιουργικά” θα δημοσιεύουμε φωτογραφίες και κείμενα σχετικά με τις γενικές δραστηριότητες των παιδιών, στο σπίτι.

Τις φωτογραφίες με τα θέματα ή τις εργασίες που ζητούμε κάθε φορά με τα άρθρα μας, θα δημοσιεύονται σε ανάλογα άρθρα! Όπως π.χ. Εξ Αποστάσεως Επαφή”

Ευχόμαστε και πάλι ‘Καλή Δύναμη, Αισοδοξία και πολύ Κουράγιο” !

Θα περάσει κι…αυτό!!!

Οι Νηπιαγωγοί του 10ου Νηπ/γείου Κορδελιού