Αγιασμός Δευτέρα 13-9-2021 – Οδηγίες

10ο Δημοτικό Σχολείο Χαϊδαρίου

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Ο Αγιασμός θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 13-9-2021 στις 10:15 π.μ. στον αύλειο χώρο του σχολείου τηρώντας τα απαραίτητα μέτρα.

Οι γονείς θα παραμείνουν έξω από το Σχολείο και σε απόσταση μεταξύ τους, χωρίς να εμποδίζεται η είσοδος και η έξοδος των μαθητών. Θα επιτραπεί η είσοδος μόνο σε γονείς της Α’ τάξης, εφόσον κριθεί απαραίτητο.

Οι μαθητές της Β’ και Γ’ τάξης θα προσέλθουν στις τάξεις τους από την είσοδο επί της οδού Ρίμινι.

Οι μαθητές της Δ’, Ε’ και ΣΤ’ τάξης θα προσέλθουν στις τάξεις τους από την είσοδο επί της πλατείας.

Οι μαθητές της Α’ θα παραμείνουν στον αύλειο χώρο μαζί με τις εκπαιδευτικούς τους.

Η χρήση μάσκας είναι υποχρεωτική από την ημέρα του Αγιασμού.

Όλοι οι μαθητές ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΒΔΟΜΑΔΑ πρέπει να φέρουν ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ στον Αγιασμό μαζί τους αρνητική δήλωση selftest, που θα έχει διενεργηθεί έως 24 ώρες πριν την προσέλευση στη σχολική μονάδα.

Ο δεύτερος έλεγχος συστήνεται να διενεργείται την 3η ημέρα μετά τον πρώτο, δηλαδή πρέπει να επιδειχθεί το πρωί της Πέμπτης.

Μετά τον Αγιασμό οι μαθητές θα αποχωρήσουν από το Σχολείο με ευθύνη των γονέων.

Από την Τρίτη 14-9-2021 το Σχολείο θα λειτουργήσει κανονικά 8:15-13:15 με Ολοήμερο μόνο ως τις 15:00, χωρίς Πρωινή Ζώνη.

ΚΑΛΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ!!!