Αρχεία για 24 Ιανουαρίου 2013

ΣΕΠΕ Κέρκυρας: Έκτακτη Γενική Συνέλευση »

Σύμφωνα με το καταστατικό του Συλλόγου μας και την από 16/01/2013 ανακοίνωση της Δ.Ο.Ε. το Δ.Σ. του Συλλόγου, συγκαλεί έκτακτη Γενική Συνέλευση των μελών του την Παρασκευή 25 του Γενάρη και σε περίπτωση μη απαρτίας οριστικά την  Δευτέρα  28 του Γενάρη στις 18:00, στο 12ο Δημοτικό Σχολείο Κέρκυρας.

ΕΛΜΕ Κέρκυρας, Ένωση Συλλόγων Γονέων και Κηδεμόνων Κέρκυρας, Σύλλογος Εκπαιδευτικών ΠΕ Κέρκυρας: Δελτίο Τύπου »

Πραγματοποιήθηκε χθες (22/01/2013) στο Εργατικό Κέντρο Κέρκυρας η συγκέντρωση που διοργάνωσαν η ΕΛΜΕ, ο ΣΕΠΕ και η Ένωση Συλλόγων Γονέων και Κηδεμόνων του Δ. Κέρκυρας, προκειμένου να καταγραφούν και να αναδειχθούν τα προβλήματα που αντιμετωπίζει η εκπαίδευση στο νομό.

Το νέο πολυνομοσχέδιο του Υπουργείου Παιδείας, όπως ψηφίστηκε από τη Βουλή »

Ψηφίστηκε από τη Βουλή το πολυνομοσχέδιο «Οργάνωση και λειτουργία Ιδρύματος Νεολαίας και Διά Βίου Μάθησης και Εθνικού Οργανισμού Πιστοποίησης Προσόντων και Επαγγελματικού Προσανατολισμού και άλλες διατάξεις». Παρακάτω δείτε τα σημαντικότερα άρθρα που αφορούν τους εκπαιδευτικούς και τα σχολεία αλλά και ολόκληρο το πολυνομοσχέδιο.