Στο σχολείο μας για δεύτερη χρονιά συνεχίζουμε την προσπάθεια να συγκεντρώνουμε τα καπάκια από μπουκάλια που δε μας είναι χρήσιμα, αλλά μπορούν να προσφέρουν βοήθεια σε άτομα που έχουν ανάγκη. Συμβάλλουμε στην εθελοντική κίνηση για την αγορά ενός ειδικού αμαξιδίου, μαζί με μαθητές άλλων σχολείων της περιοχής μας. Την προσπάθειά μας αυτή στηρίζουν οι οικογένειές των μαθητών μας αλλά και συμπολίτες του Δήμου μας.

Με μεγάλη μας χαρά παραλάβαμε στο σχολείο μας μια σημαντική ποσότητα από καπάκια που μάζεψαν μικροί αθλητές των ακαδημιών ποδοσφαίρου του “ΑΙΑΝΤΑ” Τυρνάβου, μαθητές στο σχολείο μας, και μας τα παρέδωσαν με τον προπονητή τους, κο Νίκο Κεχαγιά. Ελπίζουμε να συνεχίσουν την προσπάθειά τους και να ανταποκριθούν και άλλοι συμπολίτες μας σε αυτή την πρωτοβουλία.