Συμμετοχή των μαθητών των Ε΄και ΣΤ” τάξεων στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Φυσικών «Αριστοτέλης»

Οι μαθητές των Ε΄και ΣΤ΄ τάξεων του σχολείου μας συμμετείχαν την Πέμπτη 17-3-2016 στην α΄φάση του πανελλήνιου διαγωνισμού φυσικών «Αριστοτέλης». Οι δύο πρωτεύσαντες  κάθε τμήματος θα συμμετέχουν στη β΄φάση του διαγωνισμού το Σάββατο 16 Απριλίου (10.00-11.30) σε εξεταστικά κέντρα που θα ορισθούν. Καλή επιτυχία στους μαθητές μας!

Ενημέρωση Γονέων για την πρόοδο των παιδιών-Βαθμολογία Β΄ τριμήνου

Σας ενημερώνουμε ότι τη Δευτέρα 21-3-16  και ώρα 13.15΄ μ.μ. θα γίνει ενημέρωση των γονέων του σχολείου για την πρόοδο των παιδιών τους και θα παραδοθεί και η βαθμολογία για το Β΄τρίμηνο. Το ολοήμερο πρόγραμμα θα λειτουργήσει κανονικά.

20ος Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός μέσω Internet «ΛΥΣΙΑΣ

Σας ενημερώνουμε ότι τα Εκπαιδευτήρια Δούκα διοργανώνουν τον 20ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό μέσω Internet «ΛΥΣΙΑΣ», ο οποίος απευθύνεται σε μαθητές και μαθήτριες της Πρωτοβάθμιας και της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης (από Δ΄ Δημοτικού μέχρι και Γ΄ Γενικού Λυκείου). Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τη διαδικασία εγγραφής – συμμετοχής, το χρόνο και τους κανόνες διεξαγωγής, καθώς και τα βραβεία-δώρα οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να επισκέπτονται τον δικτυακό τόπο: http://www.lysiasedu.org/ ή να απευθύνονται στο τηλέφωνο 210-6186000 (κα Μαρία Αλβέρτη, εσ. 0523)