Υπόδειγμα πράξης Δ/ντή για τον ορισμό ομάδων εργασίας για την ΑΕΕ

Μετά τη χθεσινή (02-04-2014) συνάντηση -κατόπιν πρωτοβουλίας του Δ.Σ. του Συλλόγου Εκπαιδευτικών Π.Ε. Κέρκυρας- των Διευθυντών των δημοτικών σχολείων Κέρκυρας στο 7ο ΔΣ Κέρκυρας, η οποία έγινε στην προσπάθεια κλίματος συλλογικού συντονισμού των μελών του Συλλόγου ώστε οι “επιστρατευμένοι” διευθυντές και οι συνάδελφοι στα σχολεία να οργανώσουμε την στάση μας και τη σχετική απόφαση της ΔΟΕ, συμφωνήθηκε να γίνει από όλους τους διευθυντές η ίδια πράξη ορισμού ομάδων εργασίας για την ΑΕΕ. Δείτε εδώ το σχετικό υπόδειγμα πράξης του Δ/ντή για τον ορισμό ομάδων εργασίας για την αξιολόγηση του εκπαιδευτικού έργου (ΑΕΕ). Αξίζει να σημειωθεί ότι όλοι οι εκπαιδευτικοί πρέπει να μελετήσουν προσεκτικά την απόφαση της ΔΟΕ με την εξειδίκευση για τις ενέργειες των συλλόγων διδασκόντων.