Αρχεία για 26 Μαρτίου 2014

ΑΣΕΠ για όλα στο δημόσιο. Ριζικές μεταβολές επέρχονται στο θεσμικό πλαίσιο των μετατάξεων, των μεταθέσεων και των αποσπάσεων »

Ριζικές μεταβολές επέρχονται στο θεσμικό πλαίσιο των μετατάξεων, των μεταθέσεων και των αποσπάσεων στο Δημόσιο. Στον νέο μηχανισμό κινητικότητας αποφασιστικός είναι ο ρόλος του ΑΣΕΠ, στο οποίο ανατίθεται η μοριοδότηση των υπαλλήλων. Θα μετακινούνται χωρίς να παρεμβάλλεται περίοδος διαθεσιμότητας. Με μοριοδότηση μέσω ΑΣΕΠ θα πραγματοποιούνται οι μετατάξεις, οι μεταθέσεις και οι αποσπάσεις στο Δημόσιο σύμφωνα […]

Το σχέδιο του υπουργού Παιδείας για την επιμήκυνση του διδακτικού έτους, τις αργίες και τις εκδρομές »

Σύμφωνα με το esos.gr, μέσα στην ερχόμενη εβδομάδα ο υπουργός Παιδείας Κ. Αρβανιτόπουλος θα ανακοινώσει τον στρατηγικό σχεδιασμό του υπουργείου για τη νέα σχολική χρονιά στον οποίο εντάσσεται η επιμήκυνση του διδακτικού έτους, οι σχολικές αργίες, οι μαθητικοί περίπατοι, το χρονοδιάγραμμα αποσπάσεων, μεταθέσεων και διορισμών. Σύμφωνα με το σχέδιο του υπουργού Παιδείας.