Παρακάτω μπορείτε να κατεβάσετε το νέο υλικό του Ινστιτούτου Εκπαιδευτικής Πολιτικής για το πρόγραμμα της Αυτοαξιολόγησης και το διαθέσιμο υλικό (σε μορφή .pdf και .doc) για το πρόγραμμα “Αξιολόγηση του Εκπαιδευτικού Έργου της Σχολικής Μονάδας – Διαδικασία Αυτοαξιολόγησης”.

Υλικό για το πρόγραμμα της Αυτοαξιολόγησης (Σχέδια Δράσης)

Απο εδώ μπορείτε να κατεβάσετε το νέο υλικό για το πρόγραμμα της Αυτοαξιολόγησης.

Τόμος IV – Εκπαιδευτικός Σχεδιασμός – Παραδείγματα Σχεδίων Δράσης

Μπορείτε να κατεβάσετε το διαθέσιμο υλικό (σε μορφή .pdf και .doc) για το πρόγραμμα “Αξιολόγηση του Εκπαιδευτικού Έργου της Σχολικής Μονάδας – Διαδικασία Αυτοαξιολόγησης”.

Προσχολική Εκπαίδευση: Αρχεία .pdf Αρχεία .doc

Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση: Αρχεία .pdf Αρχεία .doc

Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση: Αρχεία .pdf Αρχεία .doc

Ειδική Αγωγή: Αρχεία .pdf Αρχεία .doc

(Τρία χρόνια πριν ο εκπαιδευτικός κόσμος είχε αρνηθεί την αυτοαξιολόγηση. Τώρα;)

763 σχόλια προς “ΙΕΠ: Υλικό για το πρόγραμμα “Αξιολόγηση του Εκπαιδευτικού Έργου της Σχολικής Μονάδας – Διαδικασία Αυτοαξιολόγησης””

1.   Από Ηλίας Μπουργουτζής on Μαρ 10, 2013 | Απάντηση

φυσικά και τώρα θα αρνηθούμε να βάλουμε το κεφάλι μας κάτω από τη μάχαιρα της «αυτοαξιολόγησης » όταν γνωρίζουμε τους  στόχους της. Απόλύσεις συγχωνεύσεις που καθορίζοται από κέντρα υπερεθνικά με στόχο τη δημοσιονομικπή προσαρμογή. Ο καιρός ήρθε. Θα είμαστε όλοι μαζί ενάντια σε όσους μας στοχοποιούν ψάχνοντας εξιλαστήρια θύματα; Θα χουμε πάλι αυλοκόλακες των εκπροσώπων της τρόικας; Οι απαντήσεις στα προσεχώς.