Αρχεία για 21 Αυγούστου 2012

ΑΔΕΔΥ: Καταγγελία για τη δολοφονία εργατών στη Νότια Αφρική »

Η Ε.Ε. της Α.Δ.Ε.Δ.Υ. καταγγέλλει την εν ψυχρώ δολοφονία 34 απεργών, των ορυχείων πλατίνας Μαρικάνα, από την αστυνομία της Νότιας Αφρικής. Το «έγκλημα» των εκτελεσθέντων απεργών ήταν ότι, μαζί με τους υπόλοιπους συναδέλφους τους, απεργούσαν από τις 10 Αυγούστου, διεκδικώντας αυξήσεις των πενιχρών αποδοχών τους.

ΑΔΕΔΥ: Λευτεριά στον αγωνιστή NEVZAT KALAYCI »

Εδώ και πάνω από δυο εβδομάδες κρατείται στο μεταγωγών στη Θεσσαλονίκη ο NEVZAT KALAYCI, που τα 7 τελευταία χρόνια ζει ως πολιτικός πρόσφυγας στη χώρα μας. Ο NEVZAT KALAYCI είναι Τούρκος αγωνιστής που για τους συνδικαλιστικούς του αγώνες φυλακίστηκε για πολλά χρόνια και βασανίστηκε στα λευκά κελιά στις τουρκικές φυλακές. Οι ιατρικές γνωματεύσεις που έχει […]

Kατανομή των θέσεων για διορισμό το σχολ. έτος 2012-2013 των εκπαιδευτικών Α/θμιας και Β/θμιας Εκπ/σης »

Δείτε πως κατανέμονται οι 225 οργανικές θέσεις εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, κατά κλάδο και ειδικότητα, που θα διοριστούν για το σχολικό έτος 2012-2013. Δείτε εδώ τη σχετική απόφαση.