Αρχεία για 11 Φεβρουαρίου 2012

Πετρέλαιο θέρμανσης σε χαμηλότερη τιμή για τα σχολεία »

Δείτε το με αριθμ. πρωτ. 6963/ΙΒ/23-1-2012 έγγραφο του Υ.Π.Δ.Β.Μ.Θ.  και το αριθμ. ΔΕΦΚ Α 5054406 ΕΞ 2011/ 30-12-11 έγγραφο της Δ/νσης Ειδικών Φόρων Κατανάλωσης, του Υπουργείου Οικονομικών, σχετικά με τη δυνατότητα Δημοσίων Υπηρεσιών, Σχολείων, Δήμων κ.λ.π. να αγοράζουν πετρέλαιο θέρμανσης σε χαμηλή τιμή.

ΓΛΚ: Διευκρινήσεις για τον μισθό στον πλεονάζοντα χρόνο, το νέο βαθμολόγιο »

Το Γενικό Λογιστήριο του Κράτους με έγγραφό του δίνει απαντήσεις  σε μέρος ερωτημάτων, σχετικά με την κατάταξη των υπηρετούντων υπαλλήλων στους βαθμούς βάσει των μεταβατικών διατάξεων του Ν. 4024/2011 (νέο βαθμολόγιο-μισθολόγιο).

Υπόμνημα – Διαμαρτυρία των επιμορφούμενων Σχολικών Συμβούλων κλάδου Π.Ε.16 για την επιμόρφωσή τους »

Διαμαρτύρονται με σχετικό υπόμνημα προς την Υπουργό Παιδείας οι επιμορφούμενοι Σχολικοί Σύμβουλοι Μουσικής για το επίπεδο επιμόρφωσή τους, που πραγματοποιήθηκε από 1 έως 3 Φεβρουαρίου 2012 στην Αθήνα.