Αρχεία για 3 Σεπτεμβρίου 2011

Διαδικασία τοποθέτησης λειτουργικά υπεράριθμων εκπαιδευτικών στο ΠΥΣΠΕ Κέρκυρας »

Από το ΠΥΣΠΕ Κέρκυρας ανακοινώνεται ότι, στη σημερινή συνεδρίαση του (2-9-2011), προσδιόρισε τις σχολικές μονάδες στις οποίες διαπιστώνονται λειτουργικές υπεραριθμίες εκπαιδευτικών. Καλούνται οι εκπαιδευτικοί, των σχολικών μονάδων που αναφέρονται στο έγραφο της Διεύθυνσης και επιθυμούν να κριθούν ως λειτουργικά υπεράριθμοι, να υποβάλουν υπεύθυνη δήλωση μέχρι την Τρίτη 06-09-2011 και ώρα 10:00 π.μ.

ΔΟΕ: Ανακοίνωση για Τουρκάλα συνδικαλίστρια Gulaferit Unsal »

Το Δ.Σ. της Δ.Ο.Ε.  εκφράζει την αγανάκτησή της για τη σύλληψη, κράτηση και παραπομπή σε δίκη στις 16/9/2011 στον Άρειο Πάγο, στην Αθήνα, της Τουρκάλας Δημόσιας Υπαλλήλου συνδικαλίστριας Gulaferit Unsal αγωνίστριας και για χρόνια κρατούμενης στις τούρκικες φυλακές για την πολιτική της δράση. Μέσα απ’ όλη αυτήν τη διαδικασία σχεδιάζεται η απέλαση και έκδοση της […]