Σας ενημερώνουμε ότι ο Εθελοντικός Οργανισμός για τα παιδιά «Το Χαμόγελο του Παιδιού»,όπως κάθε χρόνο έτσι και φέτος επιθυμεί να συγκεντρώσει τρόφιμα και είδη πρώτης ανάγκης, που εξαιτίας της πανδημίας δεν κατέστη δυνατή η συγκέντρωσή τους, προσπαθώντας να καλύψει τις ανάγκες τόσο των παιδιών που διαμένουν στα σπίτια του Συλλόγου,όσο και των παιδιών και οικογενειών που λαμβάνουν υποστηρικτικές υπηρεσίες μέσω των Κέντρων Στήριξης Παιδιού & Οικογένειας, λόγω των σοβαρών προβλημάτων διαβίωσης που αντιμετωπίζουν.
Η ευαισθησία και η κινητοποίηση των γονιών που θα ανταποκριθούν στην έκκληση θα είναι ζωτικής σημασίας για την λειτουργία του Οργανισμού.
Σας παραθέτουμε ενδεικτική λίστα προϊόντων:
– Συσκευασμένα είδη τροφίμων: γάλα εβαπορέ, ζυμαρικά, κακάο, λάδι, ρύζι, σάλτσαντομάτας, μπισκότα, κρουασάν, αλάτι, ξύδι, όσπρια, μέλι, μερέντα, μαρμελάδα, πουρέ,δημητριακά,φρυγανιές,βρεφικέςκρέμεςκαιβρεφικάγάλαταΝο 1 & 2, αλεύρι,ζάχαρη,χυμοί
–Είδη βρεφικής και προσωπικής φροντίδας: πάνες Νο 4-5-6, κρέμες συγκάματος,σαμπουάν,αφρόλουτρα
–Είδη προσωπικής φροντίδας: σαμπουάν, αφρόλουτρα, οδοντόκρεμες, οδοντόβουρτσεςκ.λ.π
–Προϊόντα καθαρισμού: καθαριστικά και απολυμαντικά γενικής χρήσης, απορρυπαντικό πλυντηρίου,χλωρίνηκ.λ.π..
– Χαρτικά:χαρτοπετσέτες,χαρτίκουζίνας,χαρτίυγείας,
– Είδη οικιακής χρήσης: αλουμινόχαρτο, λαδόκολλα, διάφανη μεμβράνη, σακούλες απορριμμάτων.
Η συγκέντρωση των τροφίμων και των ειδών πρώτης ανάγκης στο νηπιαγωγείο μας μπορεί να πραγματοποιηθεί έως τις 4-6-2021
Αφήστε μια απάντηση