Ανοικτή ενημερωτική εκδήλωση-συζήτηση με γονείς

Στο πλαίσιο του Σχεδίου Δράσης που υλοποιείται φέτος στο σχολείο μας στον άξονα «Σχολείο και κοινότητα » είμαστε στην ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσουμε τη διοργάνωση σε συνεργασία με το Δημοτικό  και το Γυμνάσιο Φαρρών ανοικτής ενημερωτικής εκδήλωσης για γονείς της περιοχής μας με θέμα:

«Για μια καλύτερη επικοινωνία στην οικογένεια σήμερα».

Η εκδήλωση θα λάβει χώρα στον αύλειο χώρο του Γυμνασίου Φαρρών την Παρασκευή 20 Μαΐου 2022 και ώρα  18.30-20.30  τηρώντας τα σχετικά υγειονομικά πρωτόκολλα.

Προσκεκλημένη ομιλήτρια θα είναι η κ. Θωμαΐς Σταύρου, Κοινωνική Λειτουργός του Κέντρου Πρόληψης Αχαΐας ΚΑΛΛΙΠΟΛΙΣ, που θα προσπαθήσει συζητώντας με γονείς να απαντήσει σε ερωτήματα, όπως:

• Γιατί, ενώ θέλουμε να έχουμε μια καλή επικοινωνία με τα μέλη της οικογένειάς μας, στην καθημερινότητα μας συχνά δεν τα καταφέρνουμε;
  • Πώς η κριτική και οι ταμπέλες επηρεάζουν την καθημερινή μας σχέση;
  • Μέσα από ποιους πρακτικούς τρόπους μπορούμε να βελτιώσουμε την επικοινωνία μας με τα παιδιά και τους εφήβους;
  • Η παρουσία όλων θα μάς χαροποιήσει ιδιαίτερα.
  • ΑΦΙΣΑΚΑΛΛΙΠΟΛΙΣ