Τρόφιμα για το χαμόγελο του παιδιού

Το σχολείο μας εν όψει των Χριστουγέννων,  πήρε την πρωτοβουλία και σε συνεργασία με το Δημοτικό σχολείο Φαρρών προχώρησε στη συγκέντρωση τροφίμων για το χαμόγελο του παιδιού. Με τη βοήθεια όλων των οικογενειών συγκεντρώθηκε μεγάλη ποσότητα τροφίμων και άλλων χρηστικών υλικών προκειμένου να στηριχθεί ο εν λόγω εθελοντικός οργανισμός. Στην αξιέπαινη αυτή προσπάθεια βοήθησαν όλοι με όποιο τρόπο μπορούσαν. Οι μαθητές μας συμμετέχοντας ενεργά σε αυτή την πρωτοβουλία διδάχθηκαν την έννοια της αλληλεγγύης, και της προσφοράς. Το νηπιαγωγείο μας θέλει να ευχαριστήσει καθένα ξεχωριστά για την βοήθεια που προσφέρθηκε προκειμένου όλα τα παιδιά να έχουν όσο το δυνατό ίσες ευκαιρίες σε βασικά αγαθά. Επίσης θέλει να ευχαριστήσει και το Δημοτικό Σχολείο Φαρρών και τους μαθητές της Ε τάξης και της Στ τάξης που μετέφεραν και παρέδωσαν τα συγκεντρωμένα τρόφιμα και υλικά. Το Νηπιαγωγείο μας με τη συμβολή όλων των παιδιών δημιούργησε μια << αφίσα>> με τα 22 χαμόγελά μας για το χαμόγελο του παιδιού.