Άρθρα σχετικά με 24 Απριλίου 2012

Τελικά Αποτελέσματα – Συμμετοχές στο Κεντρικό Συνέδριο

Στις 21/4/12 ανακοινώθηκαν στην ιστοσελίδα του 4ου Μαθητικού Συνεδρίου Πληροφορικής τα αποτελέσματα για τις συμμετοχές στο Κεντρικό Συνέδριο Πληροφορικής. Με μεγάλη χαρά διαπιστώσαμε ότι η ομάδα μας “Εντός, εκτός και… διαδικτυακά προκρίθηκε στην επόμενη φάση! Θα θέλαμε να δώσουμε συγχαρητήρια σε όλες τις ομάδες που συμμετείχαν με τις εργασίες τους! Περισσότερες πληροφορίες, καθώς και το πρόγραμμα του Συνεδρίου μπορείτε να  βρείτε στην ιστοσελίδα http://www.math-syn-pli.gr/.

“Ολοκληρώθηκαν με επιτυχία τα 8 προσυνέδρια του 4ου Μαθητικού Συνεδρίου Πληροφορικής, στα οποία παρουσιάστηκαν συνολικά 345 εργασίες. Εξ αυτών,  και με βάση το διαθέσιμο χρόνο στις τέσσερις συνεδρίες της τελικής φάσης του συνεδρίου και τα διαθέσιμα  stands, θα παρουσιαστούν συνολικά 95 εργασίες και 56 e-Posters .
Η επιστημονική επιτροπή του συνεδρίου επέλεξε τις εργασίες που θα παρουσιαστούν στην τελική φάση, στις 8 και 9 Μαϊου, στο Νόεσις.”

“Ευχαριστούμε και συγχαίρουμε όλους τους μαθητές και  εκπαιδευτικούς  που συμμετείχαν με ενθουσιασμό. Το υψηλό επίπεδο των εργασιών, είναι αποτέλεσμα της εξαιρετικής ποιότητας μαθητικού και εκπαιδευτικού δυναμικού.
Παράλληλα θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε τους Διευθυντές ΠΕ και ΔΕ Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας, όλους όσους συμμετείχαν στις οργανωτικές επιτροπές των προσυνεδρίων  και τους σχολικούς συμβούλους ΠΕ και ΔΕ που στήριξαν με επιτυχημένο τρόπο την διοργάνωση του 4ου Μαθητικού Συνεδρίου Πληροφορικής.”

Ο Περιφερειακός Διευθυντής
Εκπαίδευσης Κεντρ. Μακεδονίας
Δρ. Θεόδωρος Καρτσιώτης
Πληροφορικός-Μαθηματικός

Φωτογραφίες από το προσυνέδριο Χαλκιδικής

Στην ιστοσελίδα του 4ου Μαθητικού Συνεδρίου Πληροφορικής μπορείτε να δείτε φωτογραφίες που αναρτήθηκαν από το προσυνέδριο Χαλκιδικής στις 3/4/2012. Συγχαρητήρια σε όλες τις ομάδες για τη συμμετοχή!