Μαρ 14

Ευχαριστούμε!!!

Κάτω από (Εκδηλώσεις, Σχ. έτος 2013-2014) από στις 20-03-2014

DSC_0020

Στην συνάντηση μας η κ. Τριανταφύλλου μίλησε στα παιδιά για την γεωμετρική ματιά στην αντιμετώπιση πολλών προβλημάτων της καθημερινότητας καταφέρνοντας να προβληματίσει τα παιδιά και να δουν με άλλο πρίσμα την  Μαθηματική σκέψη και βέβαια απάντησε σε πολλές ερωτήσεις των μαθητών μας γύρω από την ζωή του συγγραφέα.

Στην λέσχη θεωρούμε πολύ σημαντικό να έρχονται οι μαθητές μας σε επαφή με σημαντικούς ανθρώπους των Ελληνικών γραμμάτων, να συνδιαλέγονται μαζί τους, να ακούν τις σκέψεις και τις απόψεις τους με στόχο να προβληματιστούν και να λειτουργούν σαν πρότυπα γι αυτούς.

Ευχαριστούμε την συγγραφέα Σώτη Τριανταφύλλου για την παρουσία της στην λέσχη μας.

Τις επόμενες μέρες θα δημοσιευθεί στο blog μας  άρθρο από μαθήτρια της λέσχης μας για την συνάντηση αυτή.