Αρχική » ΔΡΑΣΕΙΣ 2021-2022 » ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΒΟΡΡΑ

ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΒΟΡΡΑ

ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΑΠΟ ΤΗ ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΟΜΑΔΑ  ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ ΒΟΡΡΑ

Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε στον αύλειο  χώρο του σχολείου μας,την Τρίτη στις 10 Μαΐου 2022, η παράσταση της Ιλιάδας από τη θεατρική ομάδα του ‘’Μικρού Βορρά’’. Η παράσταση με ευφάνταστο, πρωτότυπο τρόπο παρουσίασε το κείμενο του Ομηρικού έπους κρατώντας αδιάπτωτο το ενδιαφέρον των μαθητών και προκαλώντας ενθουσιασμό αλλά και προβληματισμό μέσω των διαχρονικών μηνυμάτων τα οποία το καθιστούν διαχρονικό και επίκαιρο.

Ο “Μικρός Βορράς” σε συνεργασία με τους “The Prefabricated Quartet”, μια από τις πιο γνωστές μπάντες της Θεσσαλονίκης παρουσίασε σε 70΄ όλη την Ιλιάδα του Ομήρου σε σκηνοθεσία Τάσου Ράτζου. Οι μαθητές του Γυμνασίου Ζίχνης είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν την εξαιρετική παράσταση  στο υπαίθριο θεατράκι του σχολείου μας. Ευχαριστούμε την φιλόλογο κα. Οικονόμου Πασχαλία για την πρωτοβουλία και την εξαιρετική οργάνωση.

Image 1 7 Image 1 6