ΣΧΟΛ. ΕΤΟΣ 2020-2021

7η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού 2020

Η Διεύθυνση Φυσικής Αγωγής της Γενικής Διεύθυνσης Σπουδών Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης του Υ.ΠΑΙ.Θ. εναρμονίζει την 7η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού 2020 με την Ευρωπαϊκή Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού 2020 και προτρέπει τα σχολεία να διοργανώσουν ομιλίες για την αξία του αθλητισμού με κεντρικό σύνθημα «Αθλούμαι – Μένω Υγιής- Μένω Ασφαλής»

Με αυτό το κεντρικό σύνθημα πραγματοποιήθηκε εφέτος ομιλία προς τους μαθητές στα πλαίσια του εορτασμού της «Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού». Η ομιλία πραγματοποιήθηκε ανά τάξη, από τη γυμνάστρια του σχολείου μας κυρία Γιαλή Ευαγγελία,  την Παρασκευή 25-9-2020, κατά τη διάρκεια των 3 τελευταίων διδακτικών ωρών στο μπροστινό προαύλιο  του σχολείου μας.