Αναλυτικά Στοιχεία και Στατιστικά – Ευρωπαϊκής Εβδομάδας Προγραμματισμού

Την σχολική χρονιά 2021-22 κατά το διάστημα 9-24 Οκτωβρίου στα πλαίσια της Εβδομάδας Προγραμματισμού, το σχολείο μας συμμετείχε σε έναν ενδοσχολικό διαγωνισμό, κατά τον οποίο οι μαθητές με έναυσμα και παρότρυνση από τον εκπαιδευτικό κ. Χατζηαγαπίου αντιμετώπισαν προκλήσεις στις βασικές αρχές προγραμματισμού και αφιέρωσαν πολλές ώρες από τον ελεύθερό τους χρόνο. Είναι σημαντικό να αναφερθεί ότι κάποιοι μαθητές έχουν αφιερώσει έως και 8 ώρες συνολικά σε αυτό το διάστημα του διαγωνισμού.

Συνολικά από το γυμνάσιο συμμετείχαν 66 μαθητές και από τις 3 τάξεις του σχολείου. Ολοκλήρωσαν 1924 επίπεδα προκλήσεων και έγραψαν στο σύνολο 30579 γραμμές κώδικα.

Παρακάτω μπορείτε να δείτε αναλυτικά τα αποτελέσματα των μαθητών και μαθητριών που ολοκλήρωσαν τα περισσότερα επίπεδα γράφοντας τις λιγότερες γραμμές κώδικα. Για επιλογή τάξης επιλέξτε την αντίστοιχη καρτέλα από το κάτω μέρος του εγγράφου.