Πολυτεχνείο 2018

Την Παρασκευή 16 Νοεμβρίου 2018 και ώρα 9:00 π.μ., στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας, πραγματοποιήθηκε η γιορτή για την επέτειο της 17ης του Νοέμβρη του 1973, επέτειο του Πολυτεχνείου.

Το σχολείο μας  τίμησε τους  αγωνιστές του Πολυτεχνείου μέσα  από μια πρωτότυπη  εκδήλωση που μας θύμισε την  αυτοθυσία τους, μας συγκίνησε και  μας ευαισθητοποίησε, περνώντας μας μηνύματα δημοκρατίας, ανθρωπίνων δικαιωμάτων, κοινωνικής δικαιοσύνης και καταδίκης του ρατσισμού.

Οι μαθητές μας έδωσαν τον καλύτερο εαυτό τους  τιμώντας τους ανθρώπους εκείνους που έμειναν αιώνια σύμβολα για τους νέους κάθε εποχής και κάθε τόπου και έδωσαν την υπόσχεση πως θα συνεχίσουν τον αγώνα εκείνων, για να εξαλειφθεί η ανεργία, για μια καλύτερη παιδεία, για κοινωνική δικαιοσύνη και ασφάλεια.

Θερμά συγχαρητήρια στους συμμετέχοντες !!!

Σαμαρά Μαρία ΠΕ02

Συγχαίρουμε τους ακούραστους μαθητές του σχολείου μας και την αξιόλογη συνάδερφό μας κ. Σαμαρά για την πρωτότυπη προσέγγιση των γεγονότων του Πολυτεχνείου και τη σύνδεσή τους με το σήμερα.

Παντσίδης Χρήστος ΠΕ03

και ο Σύλλογος Εκπαιδευτικών