ΔΡΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ

Χριστουγεννιάτικη Γιορτή 2023

Η χριστουγεννιάτικη γιορτή του σχολείου μας πραγματοποιήθηκε με απόλυτη επιτυχία την Παρασκευή 22 Δεκεμβρίου 2023, οι μαθητές/τριες τραγούδησαν τα κάλαντα, αντάλλαξαν ευχές, έδωσαν και πήραν χαρά κι αγάπη! Φυσικά από την γιορτή δεν θα μπορούσε να λείπει ο Άγιος Βασίλης.

20231223084521

Χριστουγεννιάτικη Γιορτή 2021

Την Πέμπτη 23 Δεκεμβρίου 2021, τελευταία ημέρα αυτής της σχολικής χρονιάς στο σχολείο μας πραγματοποιήθηκαν Χριστουγεννιάτικες Δράσεις με άρωμα Ελλάδας και Βρετανίας!

Στα πλαίσια των παραπάνω δράσεων, οργανώσαμε μια όμορφη Χριστουγεννιάτικη γιορτή που περιελάμβανε εργαστήρι κατασκευής Χριστουγεννιάτικων σαπουνιών, Χριστουγεννιάτικων κροτίδων (Christmas Crackers), πολύ μουσική και χορό με την παρουσία βεβαίως του Αη Βασίλη!

Υπεύθυνες Εκπαιδευτικοί των δράσεων αυτών ήταν οι καθηγήτριές μας κ.Χριστίνα Πεϊτσόγλου και κ.Κική Ζαϊτίδου .