Ομάδα πισίνας 2022-23

Το πρόγραμμα πισίνας του σχολείου μας ξεκίνησε και φέτος, για μια ακόμη χρόνια, με μεγάλη συμμετοχή μαθητών και χαρούμενη διάθεση από μικρούς και μεγάλους. Καλά Χριστούγεννα ευτυχισμένο το νέο έτος. Η ομάδα της πισίνας.

Χριστουγεννιάτικες δημιουργίες του εργαστηρίου Υδραυλικής

Στο χριστουγεννιάτικο παζάρι του σχολείου μας θα βρείτε φωτιστικά, διακοσμητικά, κοσμήματα και πολλές ακόμα πρωτότυπες δημιουργίες, κατασκευασμένες όλες με μεράκι από τους μαθητές του εργαστηρίου υδραυλικής.

Στο πλαίσιο της δράσης του Ε.Ε.Ε.ΕΚ. Αγίου Δημητρίου για την επαγγελματική ανάπτυξη των εκπαιδευτικών του Ε.Ε.Ε.ΕΚ Αγίου Δημητρίου μέσω επιμορφώσεων σε θέματα αναπηρίας και /ή ειδικών εκπαιδευτικών αναγκών, παρακολουθήσαμε την ημερίδα που διοργανώθηκε στο σχολείο μας την Τετάρτη 30/11/22 από το ίδρυμα Αικ. Λασκαρίδη με θέμα «Προωθώντας την Καλή Πρακτική στον Αυτισμό» ΕΠΙΠΕΔΟ 1: Ενημέρωση…Συνέχεια ανάγνωσης Πραγματοποίηση ημερίδας με τίτλο «Προωθώντας την Καλή Πρακτική στον Αυτισμό» ΕΠΙΠΕΔΟ 1: Ενημέρωση /Ευαισθητοποίηση για τον Αυτισμό.

Συμμετοχή της ομάδας ReUZ+ στην ευρωπαϊκή εβδομάδα μείωσης αποβλήτων EWWR22

Η περσινή νικήτρια ομάδα του σχολείου μας στον ευρωπαϊκό διαγωνισμό EWWR21, επανήλθε με τη συμμετοχή της στην Ευρωπαϊκή Εβδομάδα Μείωσης Αποβλήτων 2022 και, σε συνεργασία με τον Δήμο Αγίου Δημητρίου, το 6ο Γυμνάσιο Αγίου Δημητρίου και τον περιβαλλοντικό σύμβουλο της ομάδας κ. Μάρκο Μαλλιάρη παρουσίασε την Κυκλική Οικονομία μέσω… μουσικής! Διοργανώθηκε μια περιβαλλοντική συναυλία με…Συνέχεια ανάγνωσης Συμμετοχή της ομάδας ReUZ+ στην ευρωπαϊκή εβδομάδα μείωσης αποβλήτων EWWR22

Γιορτινές δημιουργίες του εργαστηρίου Κεραμικής για το xριστουγεννιάτικο bazaar

To Εργαστήριο Κεραμικής του Ε.Ε.Ε.ΕΚ. Αγίου Δημητρίου σας περιμένει να δείτε απο κοντά τις γιορτινές δημιουργίες του. Κεραμικές πιατέλες.. χριστουγεννιάτικα διακοσμητικά.. γούρια και άλλα πολλά!! Όλα φτιάχτηκαν απο τους μαθητές με τη βοήθεια των εκπαιδευτικών τους. Καλές γιορτές!