Εγκαίνια Αίθουσας Κλασικού Νηπιαγωγείου Πέτρας

Έπειτα από πολλές και επίμονες προσπάθειες, η νέα αίθουσα του κλασικού τμήματος του Νηπιαγωγείου Πέτρας αποτελεί πλέον πραγματικότητα. Στα εγκαίνια που έλαβαν χώρα στις 20 Μαΐου 2016, παρευρέθησαν γονείς, μαθητές, καθώς και η Διευθύντρια Π.Ε. Λέσβου κα Αικατερίνη Στρατάκη, ο Προϊστάμενος Εκπαιδευτικών Θεμάτων κος Αντώνιος Μάτας και ο Πρόεδρος της Σχολικής Επιτροπής κος Δημήτριος Αλεξίου.

Ιδιαίτερες ευχαριστίες αξίζουν να αποδοθούν στο Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων Πέτρας για την πολύτιμη βοήθεια του τόσο στο στάδιο της υλοποίησης όσο και στη μετέπειτα ολοκλήρωση του έργου αλλά και σε πλήθος γονέων οι οποίοι συμμετείχαν στην ετοιμασία μπουφέ για τη συγκεκριμένη εκδήλωση.

Ευχόμαστε το συγκεκριμένο γεγονός να αποτελέσει αφορμή για περαιτέρω ενέργειες προς όφελος των σχολικών μονάδων του νησιού.

ΟΙ ΝΗΠΙΑΓΩΓΟΙ

1. Κεφαλίδου Σεβαστή