Έπαινος

Πολλά συγχαρητήρια αξίζουν στις μαθήτριες του σχολείου μας  Μαίρη   Γεωργέλλη   και Αθηνά Σιμινή , οι οποίες συμμετείχαν στον 1ο Παλλεσβιακό  Λογοτεχνικό Διαγωνισμό  για παιδιά Δημοτικού  που διοργάνωσε πέρυσι η Περιφέρεια Βορείου Αιγαίου  σε συνεργασία με τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του 3ου Δημοτικού Σχολείου Μυτιλήνης. Ο Διαγωνισμός   είχε ως θέμα  « Αν θα μπορούσα τον κόσμο να άλλαζα…..» και από τους μαθητές της Α΄ και Β΄  Δημοτικού  ζητήθηκε   να ζωγραφίσουν και να περιγράψουν  σύντομα το έργο τους.  Η Μαίρη Γεωργέλλη πήρε το 1ο βραβείο στον παραπάνω διαγωνισμό και η Αθηνά Σιμινή το 2ο .Τα έργα των μαθητών μας αλλά και των υπολοίπων που συμμετείχαν σε αυτή την κατηγορία  θα εκτεθούν το καλοκαίρι σε χώρους στη Μυτιλήνη, την Καλλονή και αλλού, ενώ στα πλαίσια των βραβείων των νικητών της κάθε κατηγορίας ήταν και η δωρεά 10 βιβλίων  για τη σχολική  μας βιβλιοθήκη από το Σύλλογο Γονέων του 3ου Δημοτικού Σχολείου Μυτιλήνης. Ευχόμαστε ολόψυχα στις μαθήτριες μας να συνεχίσουν να είναι  δημιουργικές και συγχαίρουμε τον Σύλλογο Γονέων για την προσπάθεια του και τον ευχαριστούμε για την δωρεά του στα πλαίσια της βράβευσης της μαθήτριας μας.