Διαδικτυακή επίσκεψη στο ΟΑΚΑ

Ο κύριος Νίκος Μιχαλόπουλος, συγγραφέας, πρωταθλητής του ακοντισμού και απεσταλμένος εκπαιδευτικός του Υπουργείου Παιδείας για τα εκπαιδευτικά προγράμματα για σχολεία και η κυρία Χατζημανώλη, υπεύθυνη δημοσίων και διεθνών σχέσεων του Ολυμπιακού Αθλητικού Κέντρου Αθηνών, μας υποδέχτηκαν την Πέμπτη, με μία διαδικτυακή επίσκεψη, στο Ολυμπιακό Στάδιο της Αθήνας.

Οι μαθητές είχαν την ευκαιρία να ξεναγηθούν στους χώρους του σταδίου που το 2004 φιλοξένησε τους Ολυμπιακούς Αγώνες στη χώρα από όπου ξεκίνησαν! Ακόμα πληροφορήθηκαν για τους αγώνες και τις διάφορες εκδηλώσεις που λαμβάνουν χώρα στο στάδιο.

Τέλος, ο κύριος Μιχαλόπουλος με το σύνθημά του “Ονειρεύομαι – Θέλω – Μπορώ” προέτρεψε τα παιδιά να μην εγκαταλείπουν ποτέ να ονειρά τους και να προσπαθούν μέχρι να τα κατακτήσουν!

1 1β 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11