Πριν λίγες μέρες μέρες οι μαθητές και οι μαθήτριες της Ε και Στ τάξης του σχολείου μας επισκέφτηκαν το Βυζαντινό μουσείο Θεσσαλονίκης.
Αφού χωρίστηκαν σε ομάδες οι μαθητές μας συνεργάστηκαν με υπομονή και όρεξη για να ολοκληρώσουν τις εργασίες που τους δόθηκαν. Περιηγήθηκαν, έψαξαν, φωτογράφισαν και παρουσίασαν στους συμμαθητές τους τα ευρήματά τους. Εργάστηκαν με επιστημονικό τρόπο και ‘εδειξαν ιδιαίτερο ενθουσιασμό.