Βράβευση του Σχολείου μας στο “Σχολικό Πρωτάθλημα Ανακύκλωσης”

Το Σάββατο 10 Ιουνίου,  το Σχολείο μας συμμετείχε στην μεγάλη γιορτή που διοργάνωσε η Περιφέρεια Αττικής στο Πεδίο του Άρεως με τίτλο “Παιδικό Φεστιβάλ Ανακύκλωσης”!

Εκπαιδευτικοί και μαθητές του Σχολείου μας μαζί με τους γονείς τους, έδωσαν το παρών, εκθέτοντας έργα τους στην έκθεση που έλαβε χώρα κατά τη διάρκεια της εκδήλωσης!

Μάλιστα, το Σχολείο μας απέσπασε βραβείο για τη 2η θέση που κατέλαβε στην Περιφέρεια της Ανατολικής Αττικής και την 4η θέση στο σύνολο των 70 σχολείων που συμμετείχαν στο Πρωτάθλημα Ανακύκλωσης που έλαβε χώρα καθ’ όλη τη διάρκεια της χρονιάς,  καθώς και έπαθλο ένα τραπέζι επιτραπέζιας αντισφαίρισης!

Αυτό αποτελεί μια τεράστια επιτυχία για τη σχολική μας μονάδα που οφείλεται πρωτίστως στις προσπάθειες όλων των μαθητών!

Η λαμπρή εκδήλωση ξεκίνησε με την  Έκθεση κατασκευών, στην οποία περιλαμβάνονταν το Πάρκο Ανακύκλωσης, εκπαιδευτικά παιχνίδια καθώς και δώρα για μικρούς και μεγάλους.

Έπειτα ήρθε η ώρα της Βράβευσης! Η χορωδία του σχολείου μας κάνει την εμφάνισή της, ερμηνεύοντας δύο τραγούδια με θέμα την προστασία του περιβάλλοντος!

Ακολούθησε χαιρετισμός του Περιφερειάρχη Αττικής κ. Γεώργιου Πατούλη και η βράβευση των διακριθέντων σχολικών μονάδων δια των εκπροσώπων τους!

Τέλος, ακολούθησε συναυλία του υπέροχου συγκροτήματος «The Swingin’ Cats».

Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές μας για αυτήν την σπουδαία διάκριση!!!

Πατήστε ΕΔΩ για περισσότερες λεπτομέρειες

Παιδικό Φεστιβάλ Ανακύκλωσης