Τιμητική Διάκριση σε μαθητές του Σχολείου.

Για μια ακόμη σχολική χρονιά ο μαθητής της Ε τάξης  Χρήστος Παπαστολόπουλος και ο Αλέξανδρος Γιολδάσης  μαθητής της ΣΤ τάξης αρίστευσαν στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Μαθηματικών <<ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΚΑΙ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ>>, που διοργάνωσε η Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία για το σχ. έτος 2022-23. Οι μαθητές εκπροσώπησαν επάξια το σχολείο μας και απέδειξαν ότι χρησιμοποιώντας τις σχολικές τους γνώσεις μπορούν συμμετάσχουν σε εκπαιδευτικές διαδικασίες και πέραν του στενού πλαισίου της σχολικής μονάδας. Άλλωστε πολλές φορές αξία έχει η προσπάθεια, η διαδρομή, η τόλμη και με τη σειρά της έρχεται και η διάκριση. Ο Σύλλογος Διδασκόντων του Σχολείου συγχαίρει τους δύο μαθητές και τους εύχεται Καλή Πρόοδο, υγεία και να συνεχίσουν να τολμούν !!!

ΕΠΑΙΝΟΣ