Αποφοίτηση των Μαθητών της ΣΤ τάξης.

Την Τετάρτη 15 Ιουνίου 2022,στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων, οι μαθητές και οι εκπαιδευτικοί του σχολείου αποχαιρέτησαν τους μαθητές που το σχ. έτος 2021-2022 αποφοίτησαν και συνεχίζουν την εκπαίδευσή τους στην επόμενη βαθμίδα εκπαίδευσης στο 5ο Γυμνάσιο Καρδίτσας. Μέσα σε ένα εξαιρετικά συγκινησιακό κλίμα οι μαθητές : Ζευγαρά Ευαγγελία, Καούρα Θεοφανία, Λιάκου Κωνσταντίνα, Παπαδημητρίου Βασίλης, Σταμούλης Δημήτρης,  Χονδροπούλου Όλγα, Χρηστάκη Βάνα και Ψευτοπούλου Μαρία αποχαιρέτησαν τους συμμαθητές τους που για έξι χρόνια μοιράζονταν εμπειρίες, παιχνίδι, εκδρομές και φιλία, μεταπηδώντας με τις γνώσεις που κατέκτησαν χρόνο με το χρόνο, στην φυσιολογική εξέλιξη της εκπαίδευσης στο Γυμνάσιο. Πέρασαν ένα σημαντικό κομμάτι της προεφηβείας τους,μέσα σε ένα σύγχρονο σχολείο με καταπληκτικούς και έμπειρους εκπαιδευτικούς και έκτισαν κομμάτι-κομμάτι ένα μέρος του χαρακτήρα τους και της προσωπικότητάς τους. Σίγουρα η εκπαιδευτική ζωή συνεχίζεται και οι βάσεις τους είναι σίγουρα γερές. Οι εκπαιδευτικοί του σχολείου ευχήθηκαν στους αποφοιτήσαντες καλή πρόοδο, υγεία και να προσπαθούν πάντα να τολμούν μέχρι να πετύχουν τους στόχους που ο καθένας τους ονειρεύεται.