Δράση: “Συλλογή Πλαστικών Καπακιών”

Συγγραφέας: ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΕΞΑΜΙΛΙΩΝ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ | Κατηγορία ΤΑ ΝΕΑ ΜΑΣ | , στις 09-09-2018

Το Δημοτικό Σχολείο Εξαμιλίων ,που συμμετείχε όλη τη σχολική χρονιά 2017-2018 στο πρόγραμμα δράσης συλλογής πλαστικών καπακιών , ευχαριστεί πολύ τους μαθητές και τις μαθήτριες του σχολείου, τους γονείς, τους εκπαιδευτικούς καθώς και όλους τους δημότες του χωριού  μας ,  για την συνδρομή και στήριξη της δράσης μας αυτής που σκοπό και αποτέλεσμα έχει την αγορά αναπηρικών αμαξιδίων για συνανθρώπους μας που τα έχουν ανάγκη.  Με τη δική σας βοήθεια , την προηγούμενη χρονιά, το σχολείο μας κατάφερε να συγκεντρώσει δέκα (10) μεγάλες , πλαστικές σακούλες γεμάτες καπάκια.

Πολλά συγχαρητήρια σε όλους/όλες εσάς!!!

Φυσικά η «Συλλογή πλαστικών καπακιών» συνεχίζεται και φέτος.

Περιμένουμε και πάλι τη συμμετοχή σας! Σας ευχαριστούμε !

Η οικολογική συνείδηση και η ανθρωπιά είναι ευθύνη όλων μας!

Τα καπάκια πρέπει να είναι σε κλειστή σακούλα (για να μη λερωθούν) και μπορείτε να μαζέψετε τα πλαστικά καπάκια όλων των συσκευασιών χυμού, γάλακτος, απορρυπαντικών, αναψυκτικού, λαδιού, μαρκαδόρων.

Προσοχή, στα καπάκια ΔΕΝ πρέπει να περιέχεται οτιδήποτε μεταλλικό.