Ενδοσχολικό σεμινάριο πρώτων βοηθειών.

Συγγραφέας: ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΕΞΑΜΙΛΙΩΝ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ | Κατηγορία ΑΡΘΡΑ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2017-2018 | , στις 17-11-2017

first-aid

protesVoithies-1

Σήμερα Παρασκευή 17-11-2017 πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας , μετά το τέλος της σχολικής γιορτής, μια ενημέρωση σε όλους τους εκπαιδευτικούς του σχολείου μας σχετικά με τις πρώτες βοήθειες σε περίπτωση ατυχήματος .Ευχαριστούμε πολύ τη νοσηλεύτρια κυρία Χαλκή Ευγενία που μας ενημέρωσε σχετικά και μας έδωσε πολύτιμες συμβουλές για την ασφάλεια των μαθητών μας. Ακολουθεί φωτογραφικό υλικό!

Γιορτή 17ης Νοεμβρίου.

Με ιδιαίτερη επιτυχία πραγματοποιήθηκε και φέτος η γιορτή για την επέτειο του Πολυτεχνείου από τις Γ΄και Δ΄τάξεις του σχολείου μας!Συγχαρητήρια σε όλους τους/τις μαθητές-τριες  και στις εκπαιδευτικούς  των τμημάτων για το όμορφο αυτό αποτέλεσμα!Ακολουθεί φωτογραφικό υλικό!