Δημ σχ Αμπελειών-απονομή επαίνων σε συμμετέχοντες σε διαγωνισμούς μαθηματικών και φυσικών

Συγγραφέας: Δημοτικό Σχολείο Αμπελειών | Κατηγορία ανακοινώσεις | , στις 25-03-2018

Οι μαθητές και οι μαθήτριες των ε’ και στ’ τάξεων έλαβαν μέρος στους διαγωνισμούς μαθηματικών και φυσικών την πρώτη εβδομάδα του Μαρτίου. Έγιναν οι απονομές των διπλωμάτων συμμετοχής και τα βραβεία επιδόσεων ενώ ο σύλλογος διδασκόντων τους ευχήθηκε να παίρνουν πάντα μέρος σε διαγωνισμούς ασχέτως επιδόσεων αλλά με τη χαρά της συμμετοχής και τη διάθεση να προσπαθούν πάντα για το καλύτερο! Ευχόμαστε πάντα στα παιδιά μας να θέτουν τους εαυτούς τους σε διαδικασίες αγώνων και να αισθάνονται δημιουργικοί!!!!

Δημ σχ Αμπελειών στη 2η άσκηση ετοιμότητας σεισμού αυτής της σχολικής χρονιάς

Πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας άσκηση ετοιμότητας σε περίπτωση σεισμού (η δεύτερη σε αυτή τη χρονιά) και όλα τα παιδιά θυμήθηκαν και εφάρμοσαν τα μέτρα ασφαλείας που προβλέπονται. Η άσκηση αξιολογήθηκε ως επιτυχής και όλοι μας ελπίζουμε να μη χρειαστεί να γίνει σε πραγματικές συνθήκες αλλά να συνεχίζουμε να κάνουμε ασκήσεις ώστε να μην υπάρχουν ατυχήματα από πανικό και σε σπίτι και σε σχολείο!