Πασχαλινές Ευχές

Αγαπητοί γονείς,

Αγαπητά μας παιδιά,

Το φετινό Πάσχα, θα είναι διαφορετικό. Μέσα  στην καθημερινή αγωνία που ζούμε όλοι μας, εμείς οι εκπαιδευτικοί νιώθουμε πάρα πολύ δυσάρεστα, που δε θα μπορέσουμε να χαιρετήσουμε από κοντά τους μαθητές μας και να τους ευχηθούμε “Καλό Πάσχα”.  Ωστόσο, αν και από μακριά, προσπαθούμε να κρατήσουμε την επικοινωνία ζωντανή και να σας  εμψυχώσουμε με όποιο τρόπο μπορούμε, ευελπιστώντας να τελειώσει σύντομα αυτή «η περιπέτεια» και να βρεθούμε όλοι μας υγιείς και πιο δυνατοί, εσείς οι γονείς στις εργασίες σας και εμείς οι δάσκαλοι με τους μαθητές μας στο φυσικό μας χώρο, το Σχολείο.

Η Διεύθυνση και το  Εκπαιδευτικό Προσωπικό του  Δημοτικού Σχολείου Αγροκηπίου, εύχεται ολόψυχα σε σας και στα παιδιά μας Υγεία, Δύναμη και Αισιοδοξία.