Διδασκαλία Β΄Ξένης Γλώσσας για το σχ. έτος 2020-21(αφορά τους μαθητές που φοιτούν φέτος στη Δ΄τάξη)

Αγαπητοί γονείς σας ενημερώνουμε ότι για τον προγραμματισμό της διδασκαλίας της Β΄Ξενης Γλώσσας, Γαλλικής και Γερμανικής, η οποία πραγματοποιείται δύο ώρες την εβδομάδα στις Ε΄και Στ΄τάξεις θα πρέπει να συμπληρωθεί δήλωση με τη γλώσσα προτίμησης και να κατατεθεί στη Διεύθυνση του Σχολείου. Η δήλωση προτίμησης έχει αναρτηθεί στην ιστοσελίδα του σχολείου (από εδώ μπορείτε να την κατεβάσετε) , όσοι γονείς δεν έχετε τη δυνατότητα να την εκτυπώσετε μπορείτε να στείλετε απάντηση στο mail του σχολείου mail@dim-adrian.dra.sch.gr με τη γλώσσα προτίμησης και στη συνέχεια θα συμπληρώσετε , όποτε αυτό είναι εφικτό, και την έντυπη δήλωση. Σας ευχαριστώ.
Η Διευθύντρια του σχολείου