Τα νέα μας παγκάκια

Αξιοποιώντας ένα σημαντικό χρηματικό ποσό της δωρεάς που έλαβε η σχολική μας μονάδα, καταφέραμε να αποκτήσουμε καινούρια ξύλινα παγκάκια για την αυλή του σχολείου μας. Ευχαριστούμε θερμά την ομάδα των ελαιοχρωματιστών του Δήμου Θήρας που επιμελήθηκαν την βαφή τους, τους τεχνίτες που τα τοποθέτησαν στην αυλή. Ευχαριστούμε πολύ τον Σύλλογο “Ηλιαχτίδα” Δήμου Θήρας, τον Πρόεδρο κ. Ιωάννη Κουλελή και τα μέλη του Συλλόγου “Ηλιαχτίδα” που προσέφεραν ως χορηγία τα πολύ όμορφα χρώματα αλλά και τα απαραίτητα  εργαλεία για τη βαφή τους.

Επίσης, αυτήν την περίοδο οι εκπαιδευτικοί των τμημάτων του σχολείου μας με τη συνεργασία των μελών του ειδικού βοηθητικού προσωπικού και των μαθητών/τριών του σχολείου μας, στόλισαν τις πόρτες των τμημάτων τους με θέμα τις Απόκριες. Θερμά συγχαρητήρια σε όλους μικρούς και μεγάλους για τον χρόνο που αφιέρωσαν. Το αποτέλεσμα πολύ όμορφο!

Στολισμένες πόρτες των 5 τμημάτων με θέμα τις Απόκριες